0
UKR

При проектуванні сучасної системи безпеки особлива увага приділяється СКУД. Всі ми стикаємося з пристроями СКД кожен день вдома, на роботі, в магазинах і т.д. Ми рідко звертаємо на них увагу, так як вони стали невід'ємною частиною нашого життя.

Що таке СКУД і її призначення?

Система контролю доступу - це комплекс обладнання і спеціальних програм. Вона призначена забезпечити регулювання, обмеження і контроль доступу в приміщення, до майна, на об'єкти і території, що охороняються .

Крім цього в завдання сучасних СКД входить ідентифікація об'єктів, які мають право доступу напериметр, що охороняється, з урахуванням певного часу. У таких системах часто використовуються: контролери, зчитувачі, різні замки, дверні доводчики, турнікети та інше.

Основні функції СКУД

Завдяки різноманітності пристроїв системи контролю доступу можуть виконувати безліч різних функцій. Важливу роль в цьому має розроблене спеціально для СКУД програмне забезпечення. Здійснивши монтаж системи контролю та управління доступом, для вас стануть доступні:

 • Контроль перетину периметра.
 • Ідентифікація об'єктів, що перетинають контрольні точки.
 • Облік часу роботи (прихід/вихід з об'єкта).
 • Створення і ведення баз відвідувачів і працівників.
 • Інтеграція з іншими елементами системи безпеки.

Де застосовуються системи СКУД?

Застосування пристроїв СКД досить широке: починаючи з електромагнітного замка вхідних дверей вашого під'їзду, закінчуючи складними системами на великих підприємствах. Серед найпоширеніших систем варто відзначити:

 • система контролю доступу на двері будинку;
 • система контролю доступу на парковку;
 • система контролю доступу в садок/школу/університет;
 • система контролю доступу на виробництво;
 • система контролю доступу в офіс.

Даний перелік можна продовжувати ще довго, адже всюди, де потрібно обмежити доступ можна спроектувати і встановити відповідну систему з необхідним функціоналом.

З чого складається система контролю доступу?

Залежно від місця установки і необхідного набору функцій - комплект системи контролю доступу може кардинально відрізнятися один від одного. З безлічі компонентів варто відзначити:

Контролери

Ще їх називають «мізками» СКУД. Саме тут зберігається вся інформація, бази даних відвідувачів і працівників, їх рівні та час доступу на ту чи іншу територію. Найчастіше контролери «заховані» від очей відвідувачів, за винятком, коли в нього закладена функція зчитувача.

Зчитувачі

Застосовуються в більшості систем СКД. Їх мета зчитати інформацію з «ключа» відвідувача і передати її на керуючий елемент - контролер.

Ідентифікатори

Це «ключі» необхідні для ідентифікації об'єкта і визначення його прав доступу. В якості такого пристрою можуть використовуватися: карти, бейджи, брелоки, «таблетки» і т.п. Також в якості «ключа» може застосовуватися цифровий код, який вводитися за допомогою клавіатури.

Система контролю доступу на підприємстві з підвищеним ступенем безпеки може мати безліч рівнів захисту, а як ідентифікатори можуть використовуватися біометричні дані людини: відбиток пальця, малюнок сітківки ока або обличчя.

Виконавчі пристрої

Це безпосередньо ті пристосування, які блокують перегороджуючі пристрої для запобігання несанкціонованому доступу. До них відносяться: електромагнітні та електромеханічні замки і засувки, а також різного роду доводчики і приводні механізми.

Ініціюючі пристрої

Такі пристрої служать для скасування дії виконавчих пристроїв. В основному це кнопки виходу і пульти управління. Іноді установка систем контролю доступу може проходити без використання ініціюючих пристроїв.

Перегороджуючі пристрої

Асортимент таких пристроїв досить великий. Вони призначені для часткового або повного перекриття проходу або проїзду. Більшість з них також виконує роль виконавчого пристрою. До основних перегороджуючих пристроїв відносяться: двері, ворота, хвіртки, турнікети, шлагбауми і т.д.

Програмне забезпечення

Багато систем СКД обходяться без використання спеціального програмного забезпечення, але для деяких воно дуже важливе. Наприклад, за допомогою встановленої на контролер програми може проводитися детальна настройка системи контролю доступу для офісу: створюються робочі графіки, проводиться облік часу роботи, підраховується ЗП і т.д.

Як правильно вибрати компоненти СКУД?

Для правильного вибору комплектуючих СКД необхідно визначити функції, які вона повинна виконувати. У будь-якому випадку це повинен бути повноцінний комплекс з сумісними в ньому елементами.

Пам'ятайте, що універсальних систем СКУД не існує, і в кожному окремому випадку вони будуть відрізнятися. Наприклад, контроль доступу для готелів буде кардинально відрізнятися з системою, встановленою на невеликому підприємстві.

Асортимент пристроїв СКУД досить великий і знайти підходящі вам по дизайну буде нескладно. Головне уважно дивитися на умови роботи і сумісність з іншими елементами системи.

Також варто звертати увагу на ціни, адже кінцева вартість системи контролю та управління доступом безпосередньо буде залежати від вартості її комплектуючих. Вибирати потрібно пристрої виходячи зі свого бюджету, і намагатися не переплачувати за непотрібний вам функціонал.

Перевагу необхідно віддавати брендам відомим виробників (U-Prox, Hikvision, Dortec, Geze). Таким чином, ви зможете убезпечити себе від товарів сумнівної якості і поганої збірки.

Чому купити системи контролю доступу вигідно у нас?

Компанія ОТТ+ надає повний спектр послуг від проектування до продажу і установки СКУД будь-якої складності. У нашому інтернет-магазині завжди є в наявності все необхідне для створення сучасної та функціональної системи контролю доступом.

Наша команда інсталяторів має величезний досвід реалізації проектів СКУД, і крім самих комплектуючих ми пропонуємо:

 • проектування і прорахунок системи СКД «з нуля»;
 • розробку проектів з розширення існуючих систем;
 • монтаж, установка, підключення та налаштування комплектуючих СКУД і програмного забезпечення;
 • технічне обслуговування систем контролю доступу;
 • інтеграцію з елементами системи безпеки;
 • безкоштовні консультації та допомогу у виборі обладнання.