0
UKR

Волоконно-оптичні мережі постійно розвиваються і масштабуються. Кабельна арматура для оптоволокна - це те, без чого монтаж був би неможливим. Для побудови будь-якої системи ВОЛЗ необхідні спеціальні кріпильні елементи: затискачі, кронштейни, траверси та інше. У цьому розділі представлено все необхідне для якісного монтажу оптичного кабелю.

Що таке кабельна арматура?

Кабельна арматура - це спеціальні вироби, які використовуються як кріплення оптичного кабелю при побудові нової, реконструкції або масштабуванні існуючої системи ВОЛЗ. Оптичний кабель існує різної форми і конструкції, що залежить від місця і способу його використання. Відповідно і кабельна арматура має різну конструкцію і застосовується відповідно до типу кабелю Вашої мережі.

Оптоволокно прокладається практично скрізь: усередині приміщень, на фасадах будівель, на ЛЕП та стовпах ліній міського транспорту, під землею, в каналізаціях, в колекторах міських комунікацій і навіть під водою. Сфера застосування досить широка, тому універсальних кріплень для кабелю не існує. Для кожного окремого випадку застосовуються різні види кабельної арматури.

Кріплення для оптичного кабелю: види і особливості

Залежно від місця і способу монтажу, а також від конструкції самого оптичного кабелю використовуються різні види кабельної арматури. Серед найпоширеніших розрізняють:

Натяжні затискачі

Натяжний затискач - це арматура для підвісу оптичного кабелю на опорах ЛЕП і стовпах громадського транспорту. В основному він має клиноподібну конструкцію з металевим, пластиковим або комбінованим корпусом. Як хомут (петля) використовується трос або дріт з нержавіючої сталі.

Натяжні затискачі використовують для забезпечення необхідного рівня натягу кабельної лінії. Кабель поміщається між спеціальними клинами в корпусі затиску і згодом фіксується там. А сам анкерний затискач для оптичного кабелю за допомогою хомута кріпиться до встановлених на опорах крюків, кронштейнів або траверс.

Підтримують затискачі

Підтримуючий затискач - це арматура для підвіски волоконно-оптичного кабелю, яка використовується для коригування необхідної висоти і стріли підвісу лінії. Має досить просту конструкцію. Корпус складається з двох металевих або пластикових пластин і затискних гвинтів (одного або декількох). Роль зачіпу виконує гачок з нержавіючої сталі.

Оптичний кабель фіксується між пластинами за допомогою затискних гвинтів. Сам підтримуючий затискач для оптичного кабелю підвішується на, заздалегідь встановлені на стовпах ЛЕП монтажні гаки за допомогою свого зачіпного елемента.

Кронштейни і гаки

Дана арматура для кріплення оптоволоконного кабелю має безліч варіантів виконання і конструкцій і може використовуватися як всередині, так і зовні приміщень. Ці елементи кріплення оптоволокна виготовляються з високоміцних і стійких до корозії матеріалів. Вони несуть основне навантаження при монтажі ВОЛЗ і можуть використовуватися в агресивних умовах експлуатації.

Гаки та кронштейни в основному мають литу, зварену і збірну конструкцію. Вони кріпляться на фасадах будівель, стінах каналізацій і колекторів, стовпах і опорах ЛЕП за допомогою анкерних болтів або спеціальної бандажної стрічки. Використовуються для монтажу самонесучого кабелю або додаткових елементів кріплення, таких як: натяжні і підтримуючі затискачі.

Траверси

Траверса для оптичного кабелю призначена для установки на опори ЛЕП і стовпи міських комунікацій і громадського транспорту і монтажу на неї різних елементів кріплення. Має просту конструкцію: металева пластина або куточок зі спеціальними отворами круглої або овальної форми. Для виробництва використовується високоміцний і стійкий до корозії метал.

Установка на опори здійснюється за допомогою металевої скоби необхідного діаметра. Для монтажу на траверсу інших елементів кріплення призначені вищезгадані отвори.

Аксесуари до кабельної арматури

Для якісного і надійного монтажу ВОЛЗ також можуть знадобитися різні аксесуари кабельної арматури, серед яких:

  • Бандажна стрічка. Стрічка з нержавіючої сталі для монтажу елементів кріплення: гаків і кронштейнів.
  • Скрепа бандажної стрічки. Вона призначена для фіксації бандажної стрічки. Виготовлена з нержавіючої сталі.
  • Інструменти для роботи з бандажної стрічкою. Використовуються для натягу, загинання і обрізки сталевої стрічки. Можуть бути з гвинтовим або храповим механізмом.

Як правильно вибрати кріплення для оптоволокна?

До вибору кабельної арматури варто підходити комплексно. Не існує універсальних кріпильних елементів і для різних типів кабелю можуть знадобитися різні види арматури.

Що необхідно знати для правильного вибору кріплень:

Місце і спосіб монтажу

  • Підвіс на опорах ЛЕП, освітлення і т.п.
  • Підвіс на стінах будівель.
  • Монтаж в каналізаціях, колекторах і комунікаційних каналах.

Характеристики та конструкція кабелю

  • Діаметр кабелю. Натяжні та підтримують затискачі мають різні мінімальні і максимальні значення відстані між фіксуючими елементами. Правильний вибір дозволить запобігти передавлювання або прослизання кабелю.
  • Наявність силового елемента у вигляді троса для підвісу. В основному трос має менший діаметр, ніж кабель, і його монтаж проводиться за допомогою троса. При виборі затискачів потрібно це враховувати.
  • Максимальна відстань підвісу. Знаючи цей параметр, ви зможете визначити необхідну кількість кріпильних елементів на всю довжину лінії.
  • Вага кабелю. Елементи кріплення мають різну межу руйнівного зусилля. Щоб убезпечити себе від обриву кабелю з опори варто звертати увагу на цей параметр.

Чому купити кабельну арматуру вигідно у нас?

Наша компанія пропонує елементи кріплення, як в роздріб, так і оптом. Ціни на кабельну арматуру в Україні різні і залежать від багатьох факторів: якості матеріалів, особливостей технології виробництва, надійності і довговічності конструкції і багато іншого.

Ми співпрацюємо з виробниками арматури безпосередньо без посередників. Це дає нам можливість гарантувати якість і пропонувати привабливі ціни на всю продукцію. Наші менеджери завжди порадять і запропонують максимально відповідний варіант і допоможуть у виборі кабельної арматури для вашої мережі.

Якщо Ви плануєте монтаж ВОЛЗ порівняно великих розмірів, і Вам необхідна велика кількість кріплень - кабельна арматура оптом від ОТТ буде правильним вибором. Україна має постійне зростання і розвиток оптоволоконної інфраструктури. Ми завжди готові запропонувати якісні елементи кріплення в найкоротші терміни з оперативною доставкою.