0
UKR

Монтаж сучасних ВОЛЗ не може обійтися без використання елементів кріплень. Зокрема особливе значення мають натяжні затискачі для оптоволокна. Вони призначені для прокладки кабельних ліній по повітрю. Їх основна мета –  утримувати кабель в натягнутому стані. Їх кріплять спочатку і на кінці лінії, а також на проміжних точках для усунення появи можливих провисань. Завдяки використанню анкерних затискачів можна значно продовжити термін служби підвісних кабельних ліній. Вони дозволяють захистити кабель від впливу вітру і різних вібрацій. Крім цього монтаж стає більш вигідним з економічної точки зору: зменшується витрата коштів і матеріалів, знижуються витрати на навчання персоналу та гарантійне обслуговування.

З чого складається затискач натяжний для оптики

Популярність цих кріпильних деталей пов'язана з їх простотою конструкції і легкістю монтажу. Навіть без особливих навичок роботи з зажимами вам буде нескладно їх встановити і забезпечити надійне кріплення кабелю на опорах.

Більшість моделей має анкерну конструкцію, і складаються з: корпусу, затискних клинів і петлі.

  • Корпус може бути зі стійкого до ультрафіолету пластику, металу (алюміній або сплав, стійкий до корозії) або комбінованим.
  • Затискні елементи всередині корпусу мають клиноподібну форму і можуть бути пластиковими або металевими. Безпосередньо між ними поміщається кабель з несучим елементом (або без такого) і надійно фіксується завдяки виникаючим в процесі натягування силам тертя.
  • Як петлі може використовуватися трос або сталевий нержавіюча дріт. Вона необхідна для кріплення затискача до опори або стіни. Це відбувається шляхом фіксації на попередньо встановлених кронштейнах, гаках або траверсах.

Також існують затискачі і іншої конструкції, наприклад:

  • З ексцентриковим механізмом. Особливістю є те, що утримання кабелю відбувається як за рахунок сил тертя (при намотуванні навколо барабана), так і за рахунок рівномірного стиснення завдяки ексцентриковій конструкції поворотного барабана. Такий спосіб кріплення виключає можливість пошкодження оболонки кабелю навіть на граничних навантаженнях. Недоліком є те, що таке кріплення може використовуватися тільки для гнучких кабелів і волокна з малими втратами при згині.
  • Спіральні затискачі. Вони складаються з двох спіральних нержавіючих дротів і призначені для самонесучого кабелю. Внутрішні поверхні спіралей додатково покриваються абразивом для запобігання прослизання.

Як вибрати затискач натяжний для оптичного кабелю

Правильний вибір елементів кріплення при проектуванні ВОЛЗ забезпечить її довгу і надійну експлуатацію. Серед основних моментів, на що необхідно звернути увагу варто відзначити технічні характеристики використовуваного кабелю. Саме від них багато в чому будуть залежати і параметри кріплення.

  • Діаметр кабелю або його несучого елемента. Всі затискачі мають обмеження щодо мінімального і максимального діаметру оптики, яку вони здатні зафіксувати без прослизання і пошкоджень. Найкраще орієнтуватися на середнє значення.
  • Граничний радіус вигину і провисання. Залежно від цього показника можна використовувати різні види кріплень без страху зробити неякісний монтаж.
  • Питома вага кабелю. Оптоволокно разом зі своєю захисною оболонкою на довгих ділянках можуть мати суттєву вагу і створювати на затискачі істотне руйнуюче зусилля, тому дуже важливо правильно розраховувати передбачувані навантаження на вашу арматуру.

При будівництві або реконструкції мережі великих масштабів краще купувати натяжні затискачі для оптичного кабелю оптом. Завдяки цьому ви істотно заощадите при реалізації такого проекту. Важливо щоб ця економія не позначалася на якості кріплень.

Звертайте увагу на якість матеріалів, з яких складаються затискачі і віддавайте перевагу відомим виробникам. Продукція сумнівного походження може вам коштувати не тільки витрачених коштів на її придбання, але і можливих неприємностей при обриві або пошкодженні кабелю.

Де купити натяжний затискач для кабелю?

Компанія ОТТ+ пропонує якісну кабельну арматуру від перевірених постачальників. Працюючи в сфері телекомунікацій, ми на своєму досвіді змогли переконатися в надійності кріпильних елементів, адже ми не тільки продаємо їх, але і безпосередньо займаємося монтажем. Наші менеджери завжди зможуть порадити і підібрати оптимальне рішення під конкретний проект. У нас у продажу доступні натяжні затискачі оптом і в роздріб з доставкою по всій Україні.