0
UKR

Технологія PON (Passive Optical Network) широко використовується при побудові сучасних високошвидкісних систем ВОЛЗ. На сьогоднішній день - це найпрогресивніша технологія для доступу в мережу по оптоволокну. Її головна відмінність - мінімальне використання активного обладнання, а в якості приймаючого пристрою з боку абонента використовується абонентський термінал ONU.

Абонентський оптичний термінал ONU: конструкція і принцип роботи

ONU або Optical Network Unit (дослівно «оптична одиниця мережі») - це активне обладнання, яке використовується в PON мережах на стороні абонента. На відміну від звичайних роутерів, для підключення такого терміналу до PON-мережі передбачений один гігабітний оптичний порт. А кінцевий користувач підключається до стандартного роз'єму RJ-45 мідножильних кабелем. Залежно від моделі ONU це може бути один 1Gbit-порт або кілька 100 Mbit портів.

Залежно від конструктивних особливостей абонентські термінали ONU можуть працювати в режимі роутера з можливістю одночасного підключення до них різних пристроїв безпосередньо (комп'ютери, роутери, телевізори). Такі термінали мають кілька роз'ємів для підключення. Але найчастіше використовуються моделі з одним портом для підключення домашнього роутера. У деяких випадках це може бути оптичний термінал (ONT) з вбудованим Wi-Fi модулем.

Також існують модеми з чотирма і більше мідними портами для підключення відповідної кількості кінцевих користувачів. При цьому сам термінал підключається до мережі все тим же одним оптоволокном. Така особливість дає можливість підключати цілі поверхи багатоквартирних будинків за допомогою одного оптичного волокна.

Усередині оптичний абонентський термінал перетворює оптичний сигнал оптоволокна в електричний сигнал для мідних роз'ємів, і навпаки. При цьому управління ONU проводиться самим провайдером без участі абонента. Досить просто підключити оптичний модем до мережі, а свій роутер або комп'ютер до терміналу.

Основні переваги терміналів ONU

Щоб зрозуміти, чому технологія PON така перспективна варто розглянути її головні особливості, зокрема при використанні абонентських пристроїв ONU. Серед основних переваг варто виділити такі:

  1. Високошвидкісне з'єднання. Мінімальне використання мідних провідників сприяє зменшенню втрат сигналу. При використанні пристрою з одним портом - на виході ви отримаєте стабільну і високу швидкість підключення 1 Гбіт/с (за умови, що таку швидкість надає ваш провайдер).
  2. Можливість використовувати термінал як роутер. Можна підключати всі свої пристрої безпосередньо до модему за наявними на ньому портам і окремо отримувати для них стабільні 100 Мбіт/с. А при наявності в модемі Wi-Fi модуля можна налаштувати і бездротове з'єднання.
  3. Менші витрати на підключення абонентів. За допомогою одного терміналу підключеного одним оптоволокном можна підключити до 24 абонентів. Це сприяє здешевленню нових підключень, що позначається на вартості наданих провайдером послуг. Актуально для багатоквартирних будинків і офісних центрів.
  4. Менші витрати на обслуговування мережі. При відсутності великої кількості активного обладнання суттєво зменшуються витрати на обслуговування всієї системи, що також значно впливає на вартість послуг. Самі термінали не потребують дорогого і складного обслуговування.
  5. Ціна на оптичний термінал. Вартість оптичних модемів в порівнянні з необхідним активним обладнанням для побудови аналогічної мережі «старого» зразка набагато нижче.
  6. Якість і стабільність сигналу. Відсутність довгих мідних кабелів на шляху до кінцевого споживача позитивно позначається на якості інтернет з'єднання. Ви отримуєте надійний високошвидкісний сигнал, ймовірність розриву якого набагато нижче, порівняно з класичними системами.

Як бачите, така кількість відчутних переваг сприяє швидкому розвитку технології PON і поступового заміщення «традиційних» систем ВОЛЗ, в яких ще використовується велика кількість активного обладнання і мідних провідників.

Як правильно вибрати оптичний інтернет модем?

Вибираючи оптичний термінал, необхідно розуміти для яких цілей ви його купуєте. Для початку потрібно переконатися, що ваш провайдер має можливість надати вам підключення за технологією PON.

Якщо плануєте використовувати термінал в якості роутера, то необхідно розглядати моделі з декількома портами, для можливості підключення всіх ваших девайсів і пристроїв. Але ми рекомендуємо модеми з одним гігабітним портом, до якого ви зможете підключити свій домашній роутер для більш зручного управління домашньою мережею.

Оптичний інтернет термінал з можливістю підключення декількох абонентів буде цікавий для інтернет-провайдерів. Такі модеми чудово підійдуть для установки в офісних центрах і багатоквартирних будинках. Для установки одного такого світча вам знадобиться всього одне оптичне волокно.

У деяких випадках варто звертати увагу на тип роз'єму для підключається оптоволокна. Він повинен відповідати коннектору від кабелю з боку провайдера. У нашому магазині ви завжди зможете знайти оптичний патч-корд з необхідними конекторами для підключення вашого терміналу.

Також варто відзначити, що чим більше функцій і можливостей (кількість портів, Wi-Fi, режим роутера і т.д.) закладено в термінал - тим він буде дорожче. Якщо ви не плануєте користуватися всіма функціями, то не варто переплачувати. Серед величезного асортименту оптичних модемів ви завжди зможете знайти максимально відповідний, а ми вам у цьому з радістю допоможемо.

Чому купити абонентський термінал ONU вигідно у нас?

Компанія ОТТ+ пропонує тільки перевірене мережеве обладнання для PON систем. Інтернет-провайдери та корпоративні клієнти завжди мають можливість купити абонентський термінал оптом.

У нашому магазині представлений великий асортимент найпопулярніших і затребуваних моделей оптичних модемів. Наявність і якість товарів гарантовано.

При необхідності наш менеджер надасть вичерпну інформацію по моделі і допоможе зробити оптимальний вибір.

У нас ви можете купити оптичний модем за готівку або безготівково з доставкою по Києву і всій Україні.