0
UKR

Патч-корди оптичні

Сортування: По популярності По ціні
Показати:
16 32 48
Патчкорд оптичний FC-FC, 10М | SM, Duplex
Патчкорд оптичний FC-FC, 10М | SM, Duplex
151.58 грн
Мінімальна кількість
для покупки 10шт.
Патчкорд оптичний FC-FC, 10М | SM, Simplex
Патчкорд оптичний FC-FC, 10М | SM, Simplex
75.80 грн
Мінімальна кількість
для покупки 10шт.
Патчкорд оптичний FC-FC, 1М | SM, Duplex
Патчкорд оптичний FC-FC, 1М | SM, Duplex
104.91 грн
Мінімальна кількість
для покупки 10шт.
Патчкорд оптичний FC-FC, 1М | SM, Simplex
Патчкорд оптичний FC-FC, 1М | SM, Simplex
52.66 грн
Мінімальна кількість
для покупки 10шт.
Патчкорд оптичний FC-FC, 2М | SM, Duplex
Патчкорд оптичний FC-FC, 2М | SM, Duplex
110.06 грн
Мінімальна кількість
для покупки 10шт.
Патчкорд оптичний FC-FC, 2М | SM, Simplex
Патчкорд оптичний FC-FC, 2М | SM, Simplex
55.24 грн
Мінімальна кількість
для покупки 10шт.

Проектування мереж ВОЛЗ складно уявити без використання такого компонента як оптичний патч-корд. Незалежно від того, який масштаб системи - в ній використовуються різні пристрої й устаткування, яке потребує підключення. Для цих цілей прийнято використовувати з'єднувальні оптичні шнури.

Що таке оптоволоконний патч-корд?

Патчкорд оптичний - це оптоволоконний кабель, на кінцях якого розташовані спеціальні конектори для підключення до різних розподільних пристроїв. Залежно від типу пристрою, що підключається використовуються різні типи конекторів. Вони мають свої стандарти з чітко прописаними характеристиками. Довжина такого шнура становить від 1 до 100 метрів, а кількість використовуваного оптоволокна - одне (Simplex) або два (Duplex). Окремо варто виділити зовнішній оптичний патч корд (абонентський), довжина якого може досягати 300 метрів.

Типи, види і характеристики патч-кордів

Оптичні шнури мають безліч типів і відрізняються своєю конструкцією та призначенням. Ми пропонуємо розглянути основні види, які використовуються для побудови сучасних систем ВОЛЗ. Класифікуються вони за такими параметрами:

Тип оптичного кабелю

Визначається типом оптичного кабелю, що використовується при виготовленні патч-корда:

 • Singlemode (SM) - одномодовий оптичний кабель, діаметр оптоволокна 7 - 13 мкм.
 • Multimode (MM) - багатомодовий оптичний кабель, діаметр оптоволокна 50 - 62,5 мкм.

Форм-фактор коннектора

Визначається конструктивними особливостями коннектора патч-корда. Виділяють такі основні види:

 • FC (Ferrule Connector). Конектор круглої форми з нарізним сполученням для надійної фіксації. Корпус виконаний з металу.
 • ST (Straight Tip). Конектор з поворотним механізмом фіксації. Використовується пряма PC-полірування для Multimode волокна і UPC-полірування для Singlemode волокна.
 • SC (Subscriber Connector). Конектор в пластиковому корпусі з фіксуючою засувкою для швидкого і зручного з'єднання.
 • LC (Little Connector). Конектор має зменшений розмір, що становить половину від стандартного оптичного роз'єму. При використанні Duplex LC-коннектора - його можна помістити в посадочне місце типу RJ-45.
 • MTRJ (Mechanical Transfer Registered Jack). Конектор в пластиковому корпусі з з'єднанням стандарту RJ. Призначений для оконечіванія двох волокон (Duplex).

У маркуванні патчкорду вказується тип коннектора з обох кінців кабелю: LC-LC, ST- ST, FC- SC і т.д.

Кількість оптоволокна

Залежно від кількості, використовуваного в патч-корді оптоволокна розрізняють:

 • Simplex - оптичний шнур з одним оптоволокном.
 • Duplex - патч корд з двома оптичними волокнами.

Полірування (шліфування) торця оптичного волокна патч-корду

Полірування торців оптичних конекторів є важливим параметром. Підключаючи шнур оптичний з'єднувальний до різних пристроїв виникають втрати сигналу на кінці коннектора шляхом зворотного відбиття світла. Щоб максимально мінімізувати виникаючі втрати використовується полірування торців оптичних конекторів. У міру розвитку технологій ВОЛЗ змінювалося і вдосконалювалося полірування оптоволокна.

Основні види полірування оптичних конекторів, які використовуються в даний час:

 • PC (Physical Contac) - полірування з невеликим заокругленням (спочатку була плоским, але з причини виникнення «повітряного зазору» більше не застосовується). Виконується вручну і має ряд недоліків, серед яких «інфрачервоний шар», що не дозволяє використовувати їх в високошвидкісних мережах.
 • SPC (Super Physical Contact) - полірування аналогічне PC. Відмінністю є те, що воно виконується не вручну, а машинним способом. Радіус заокруглення звужений і покращено якість сигналу, але не досить для забезпечення високої прохідності сигналу.
 • UPC (Ultra Physically Contact) - полірування здійснюється за допомогою високоточних технологій. Значно знижені втрати сигналу і усунена проблема «інфрачервоного шару». Поверхня торця виходить практично плоска. Коннектори з таким поліруванням можуть використовуватися в високошвидкісних системах ВОЛЗ.
 • APC (Angled Physically Contact) - полірування істотно відрізняється від попередніх. Головною особливістю є те, що торець коннектора полірується під кутом 8 градусів, а не круглий як в інших. Даний вид полірування концептуально відрізняється від інших тим, що кінці коннектора оброблені під кутом 8 градусів. Такий спосіб полірування максимально мінімізує зворотні втрати сигналу і вважається найефективнішим для використання в сучасних оптоволоконних мережах. Цей патч корд для оптоволокна має коннектор зеленого кольору.

Важливо відзначити, що коннектори з APC-поліруванням не сумісні з іншими типами роз'ємів (PC, SPC, UPC) і можуть призвести до взаємного пошкодження і коннектора і самого роз'єму.

Як зробити правильний вибір патч-корду?

Вибираючи оптичний шнур важливо знати, для яких цілей він необхідний, щоб правильно визначити потрібні параметри і не помилитися. Якщо вам необхідно розгорнути власну мережу або масштабувати існуючу, то краще купити оптичний патчкорд оптом, що значно знизить Ваші витрати.

На що потрібно звернути увагу при виборі:

 1. Місце монтажу. Є кабелі живлення, призначені для використання виключно всередині приміщень (жовтого або оранжевого кольору), і абонентські патч-корди посилені і більш захищені для зовнішнього монтажу (чорного кольору).
 2. Довжина. Залежно від відстані, на якій знаходиться обладнання, вибирається довжина шнура з необхідним запасом для зручного з'єднання. До 100 метрів внутрішні і до 300 метрів зовнішні патчкорди.
 3. Тип кабелю. Залежно від типу мережі необхідно вибрати відповідний тип шнура: Singlemode або Multimode.
 4. Тип конекторів. Обладнання може мати різні типи роз'ємів. Для його підключення необхідні патч-корди з аналогічними типами конекторів: FC, ST, SC, LC або MTRJ.
 5. Вид полірування. APC-полірування може комутуватися виключно з такою ж APC. Решта видів (PC, SPC, UPC) сумісні, але також рекомендується використовувати аналогічні.

Де купити патч-корд волоконно-оптичний і яка його ціна?

З ростом розвитку оптоволоконних мереж попит на оптичні компоненти постійно зростає. Оптичні патч-корди не є винятком.

У нашому асортименті завжди в наявності найбільш затребувані патч-корди від перевірених постачальників. Крім того наша компанія займається не тільки продажем, але і власним виробництвом оптичних шнурів. У виготовленні ми використовуємо виключно якісне оптоволокно і штекери від відомих виробників.

Переваги власної оптичної лабораторії:

 • Ми можемо виготовити будь-який нестандартний оптичний патч корд, купити в Україні який може виявитися складно.
 • Швидка комплектація замовлення навіть за відсутності необхідних патч-кордів на складі.
 • Перевірка і заміна пошкоджених конекторів.
 • Ціна на патч-корди завжди нижча за середні по ринку.

При необхідності наші менеджери завжди зможуть проконсультувати Вас і допомогти зробити правильний вибір патч-корду. Ми доставляємо замовлення по всій Україні з можливістю оплати готівкою або безготівково.