Проектування мереж ВОЛЗ складно уявити без використання такого компонента як оптичний патч-корд. Незалежно від того, який масштаб системи - в ній використовуються різні пристрої й устаткування, яке потребує підключення. Для цих цілей прийнято використовувати з'єднувальні оптичні шнури.
Що таке оптоволоконний патч-корд?
Патчкорд оптичний - це оптоволоконний кабель, на кінцях якого розташовані спеціальні конектори для підключення до різних розподільних пристроїв. Залежно від типу пристрою, що підключається використовуються різні типи конекторів. Вони мають свої стандарти з чітко прописаними характеристиками. Довжина такого шнура становить від 1 до 100 метрів, а кількість використовуваного оптоволокна - одне (Simplex) або два (Duplex). Окремо варто виділити зовнішній оптичний патч корд (абонентський), довжина якого може досягати 300 метрів.
Типи, види і характеристики патч-кордів
Оптичні шнури мають безліч типів і відрізняються своєю конструкцією та призначенням. Ми пропонуємо розглянути основні види, які використовуються для побудови сучасних систем ВОЛЗ. Класифікуються вони за такими параметрами:
Тип оптичного кабелю
Визначається типом оптичного кабелю, що використовується при виготовленні патч-корда:
- Singlemode (SM) - одномодовий оптичний кабель, діаметр оптоволокна 7 - 13 мкм.
- Multimode (MM) - багатомодовий оптичний кабель, діаметр оптоволокна 50 - 62,5 мкм.
Форм-фактор коннектора
Визначається конструктивними особливостями коннектора патч-корда. Виділяють такі основні види:
- FC (Ferrule Connector). Конектор круглої форми з нарізним сполученням для надійної фіксації. Корпус виконаний з металу.
- ST (Straight Tip). Конектор з поворотним механізмом фіксації. Використовується пряма PC-полірування для Multimode волокна і UPC-полірування для Singlemode волокна.
- SC (Subscriber Connector). Конектор в пластиковому корпусі з фіксуючою засувкою для швидкого і зручного з'єднання.
- LC (Little Connector). Конектор має зменшений розмір, що становить половину від стандартного оптичного роз'єму. При використанні Duplex LC-коннектора - його можна помістити в посадочне місце типу RJ-45.
- MTRJ (Mechanical Transfer Registered Jack). Конектор в пластиковому корпусі з з'єднанням стандарту RJ. Призначений для оконечіванія двох волокон (Duplex).
У маркуванні патчкорду вказується тип коннектора з обох кінців кабелю: LC-LC, ST- ST, FC- SC і т.д.
Кількість оптоволокна
Залежно від кількості, використовуваного в патч-корді оптоволокна розрізняють:
- Simplex - оптичний шнур з одним оптоволокном.
- Duplex - патч корд з двома оптичними волокнами.
Полірування (шліфування) торця оптичного волокна патч-корду
Полірування торців оптичних конекторів є важливим параметром. Підключаючи шнур оптичний з'єднувальний до різних пристроїв виникають втрати сигналу на кінці коннектора шляхом зворотного відбиття світла. Щоб максимально мінімізувати виникаючі втрати використовується полірування торців оптичних конекторів. У міру розвитку технологій ВОЛЗ змінювалося і вдосконалювалося полірування оптоволокна.
Основні види полірування оптичних конекторів, які використовуються в даний час:
- PC (Physical Contac) - полірування з невеликим заокругленням (спочатку була плоским, але з причини виникнення «повітряного зазору» більше не застосовується). Виконується вручну і має ряд недоліків, серед яких «інфрачервоний шар», що не дозволяє використовувати їх в високошвидкісних мережах.
- SPC (Super Physical Contact) - полірування аналогічне PC. Відмінністю є те, що воно виконується не вручну, а машинним способом. Радіус заокруглення звужений і покращено якість сигналу, але не досить для забезпечення високої прохідності сигналу.
- UPC (Ultra Physically Contact) - полірування здійснюється за допомогою високоточних технологій. Значно знижені втрати сигналу і усунена проблема «інфрачервоного шару». Поверхня торця виходить практично плоска. Коннектори з таким поліруванням можуть використовуватися в високошвидкісних системах ВОЛЗ.
- APC (Angled Physically Contact) - полірування істотно відрізняється від попередніх. Головною особливістю є те, що торець коннектора полірується під кутом 8 градусів, а не круглий як в інших. Даний вид полірування концептуально відрізняється від інших тим, що кінці коннектора оброблені під кутом 8 градусів. Такий спосіб полірування максимально мінімізує зворотні втрати сигналу і вважається найефективнішим для використання в сучасних оптоволоконних мережах. Цей патч корд для оптоволокна має коннектор зеленого кольору.
Важливо відзначити, що коннектори з APC-поліруванням не сумісні з іншими типами роз'ємів (PC, SPC, UPC) і можуть призвести до взаємного пошкодження і коннектора і самого роз'єму.
Як зробити правильний вибір патч-корду?
Вибираючи оптичний шнур важливо знати, для яких цілей він необхідний, щоб правильно визначити потрібні параметри і не помилитися. Якщо вам необхідно розгорнути власну мережу або масштабувати існуючу, то краще купити оптичний патчкорд оптом, що значно знизить Ваші витрати.
На що потрібно звернути увагу при виборі:
- Місце монтажу. Є кабелі живлення, призначені для використання виключно всередині приміщень (жовтого або оранжевого кольору), і абонентські патч-корди посилені і більш захищені для зовнішнього монтажу (чорного кольору).
- Довжина. Залежно від відстані, на якій знаходиться обладнання, вибирається довжина шнура з необхідним запасом для зручного з'єднання. До 100 метрів внутрішні і до 300 метрів зовнішні патчкорди.
- Тип кабелю. Залежно від типу мережі необхідно вибрати відповідний тип шнура: Singlemode або Multimode.
- Тип конекторів. Обладнання може мати різні типи роз'ємів. Для його підключення необхідні патч-корди з аналогічними типами конекторів: FC, ST, SC, LC або MTRJ.
- Вид полірування. APC-полірування може комутуватися виключно з такою ж APC. Решта видів (PC, SPC, UPC) сумісні, але також рекомендується використовувати аналогічні.
Де купити патч-корд волоконно-оптичний і яка його ціна?
З ростом розвитку оптоволоконних мереж попит на оптичні компоненти постійно зростає. Оптичні патч-корди не є винятком.
У нашому асортименті завжди в наявності найбільш затребувані патч-корди від перевірених постачальників. Крім того наша компанія займається не тільки продажем, але і власним виробництвом оптичних шнурів. У виготовленні ми використовуємо виключно якісне оптоволокно і штекери від відомих виробників.
Переваги власної оптичної лабораторії:
- Ми можемо виготовити будь-який нестандартний оптичний патч корд, купити в Україні який може виявитися складно.
- Швидка комплектація замовлення навіть за відсутності необхідних патч-кордів на складі.
- Перевірка і заміна пошкоджених конекторів.
- Ціна на патч-корди завжди нижча за середні по ринку.
При необхідності наші менеджери завжди зможуть проконсультувати Вас і допомогти зробити правильний вибір патч-корду. Ми доставляємо замовлення по всій Україні з можливістю оплати готівкою або безготівково.